Jaki poziom ryzyka jest już nieakceptowalny? Mierzenie ryzyka biznesu w erze nieprzewidywalności

Nie wyobrażaliśmy sobie pandemii; udało nam się dostosować do zarządzania dostawami w tej nowej sytuacji. Nie wyobrażaliśmy sobie wojny odbywającej się kilkaset kilometrów od naszej stolicy – coraz lepiej radzimy sobie z zarządzaniem dostawami i ryzykiem. Zmiany w świecie pokazują, że możemy dostosować się do wszystkiego. Pod jednym warunkiem – myśleć z wyprzedzeniem i w jak największym stopniu automatyzować procesy .

 • Zarządzanie ryzykiem i przemyślenia na temat ostatnich wydarzeń w Europie.
 • Jakie są obecnie możliwości zarządzania ryzykiem?
 • Czy pandemia się skończyła?
 • Jaki poziom ryzyka jest nieakceptowalny w biznesie IT?

Tworzenie zbroi cyberbezpieczeństwa jest kluczowe, aby odpowiednio zabezpieczyc informacje. W czasie pandemii było to wyzwanie, aby przygotować się na nowy świat, w którym wirus wprowadza zakłócenia.

Zmierzyliśmy się z epidemią koronawirusa, która spowodowała m.in. problemy z ciągłością dostaw leków nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Branża detaliczna zmagała się z wieloma problemami, nie wspominając o walce z brakiem ludzi do pracy. Teraz, w erze wojny, która nadchodzi do Europy, zadajemy pytanie, jaki poziom ryzyka jest nieakceptowalny dla naszego świata?

Jesteśmy pewni, że zarządzanie ryzykiem to nie tylko szeroki i dojrzały obszar metodologii zarządzania, oparty o istniejącą wiedzę, ale że nadszedł czas, aby z niego korzystać!

Jak projektować procesy w firmach, aby zapewnić, że ryzyko będzie w odpowiedni sposób mitygowane przez organizacje i dostawców?

Najprostsza odpowiedź to – profilowanie ryzyka. Weryfikacja mechanizmu kontrolnego jest kluczową częścią tego procesu. Pierwszym krokiem jest weryfikacja wszystkich mechanizmów, w tym kontroli, zgodności i możliwości zarządzania ryzykiem. Następnie agregować profile ryzyka z ogólnym obrazem ryzyka na konkretnym poziomie organizacyjnym. Jak się nauczyliśmy, pandemie wymagały fundamentalnej aktualizacji zarządzania ryzykiem w firmach, teraz mierzymy się z konfliktem zbrojnym i wojną na Ukrainie. Zgodność nie może być zawieszona podczas żadnej epidemii (Covid, wojna).

Dobre praktyki to nie tylko pytanie, jaki poziom ryzyka jest nieakceptowalny  dla każdego poziomu organizacji, ale także odzwierciedlenie na papierze całych profili ryzyka. Audyty powinny być obowiązkowe na każdym poziomie lub działaniach; pomaga to znaleźć możliwości zarządzania ryzykiem.

Z pewnością audyty będą oznaczone dodatkowymi ryzykami i kosztami. Niektóre firmy, które nie są dobrze przygotowane, odczują negatywne skutki. Zgodność staje się coraz ważniejsza, jak nigdy dotąd. Trudno cokolwiek przewidzieć teraz. Globalny rynek nigdy nie był tak zmienny, czas pokaże, w którą stronę pójdzie.

Rozwiązania biznesowe

Platforma AdaptiveGRC oferuje szereg modułów ułatwiających zarządzanie działaniami GRC w Twojej firmie.

Pozwól nam dopasować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy. Wypełnij poniższy formularz.
ZAREZERWUJ KONSUTLACJĘ

Usprawnij swoje działania GRC dzięki AdaptiveGRC
Uzyskuj szybsze wyniki.

 • Wypełnij formularz.
 • Nasz konsultant wspólnie z Tobą określi potrzeby Twojej firmy.
 • Zaplanujemy demonstrację produktu, aby pokazać wymagane funkcje.
 • Pozyskamy Twoją opinię i dostosujemy narzędzie do Twoich potrzeb.
Wypełnij formularz

  Administratorem Twoich danych osobowych jest C&F S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności C&F S.A.

  NASZE RECENZJE

  Przeczytaj recenzje, aby dowiedzieć się, co użytkownicy myślą o naszych rozwiązaniach.

  Niezwykle efektywne oprogramowanie GRC w atrakcyjnej cenie

  AdaptiveGRC oferuje dużą elastyczność w obsłudze procesów GRC i audytu. Produkt jest stale rozwijany, a klienci regularnie otrzymują dostęp nowe możliwości i funkcjonalności. Co więcej, cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych produktów na rynku. Zespół wsparcia jest elastyczny i odpowiednio reaguje na potrzeby klientów.

  Sebastian B. Dyrektor Generalny | Bezpieczeństwo komputerowe i sieciowe

  Wszechstronna platforma do zarządzania ryzykiem i zgodnością

  Korzystałem z modułów AdaptiveGRC do zarządzania zgodnością i ryzykiem przez ponad rok. Wdrożenie przebiegło płynnie, a zespół wsparcia zawsze służył pomocą. Szczególnie cenię sobie funkcjonalności oferowane przez AdaptiveGRC – wszystkie procesy GRC są zarządzane za pomocą jednego narzędzia, które korzysta z jednej bazy danych. Narzędzie to pomogło mojej organizacji obniżyć koszty operacyjne i lepiej zrozumieć ryzyka.

  Marcin K. Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji | Usługi finansowe

  Doskonałe narzędzie do kontroli zgodności

  Niesamowite jest to, że dzięki AdaptiveGRC zarządzanie indywidualnymi ocenami można skrócić z dni do minut. Narzędzie umożliwia generowanie raportów dla różnych interesariuszy, zawierających wybrane dane z wyników ocen. Bardzo doceniam możliwość tworzenia list specyfikacji zgodności dla kontraktów z dostawcami czy wewnętrznych działów.

  Jasween K. Zgodność w branży farmaceutycznej

  AdaptiveGRC wspiera firmy ubezpieczeniowe w zarządzaniu ryzykiem i zgodnością

  Używałem AdaptiveGRC do wsparcia procesów zarządzania zgodnością w firmach ubezpieczeniowych, które musiały dostosować się do wymagajacych regulacji branżowych. Używałem też AdaptiveGRC do zarządzania i monitorowania procesów zarządzania danymi po wejściu w życie RODO. Doświadczyłem znacznego wzrostu efektywności w obu przypadkach.

  Recenzent zweryfikowany Ubezpieczenia | Samozatrudnienie

  W nazwie AdaptiveGRC zawiera się wszystko

  Jak sugeruje nazwa, AdaptiveGRC to kompleksowe rozwiązanie GRC, które można dostosować do organizacji z różnych branż i różnej wielkości. Zespół AGRC wykonał znakomitą pracę, projektując i tworząc najlepsze w swojej klasie rozwiązanie GRC, które odpowiada na wyzwania dzisiejszego niepewnego i szybko zmieniającego się globalnego klimatu biznesowego. Współpraca z zespołem AGRC była przyjemnością, a wsparcie, które zapewnili, było wyjątkowe.

  D Scott C. Rozwój Biznesu | Biotechnologia

  Instytucje finansowe mogą znacznie skorzystać na AdaptiveGRC

  Cieszę się, że mogę używać AdaptiveGRC w mojej pracy. To dedykowane rozwiązanie jest bardzo pomocne każdemu, kto musi wypełnić kwestionariusz SREP. Dodatkowy czas, który zyskałem, był bezcenny. Design platformy również bardzo mi się podoba. Prostota użytkowania jest dużym plusem. Dzięki możliwości porównywania formularzy z poprzednich lat, mogłem skrócić czas potrzebny na wypełnienie nowego kwestionariusza. Ponadto, mogę monitorować postępy osób zaangażowanych w proces.

  Anna C. Szef Zespołu ds. Przestępstw Finansowych | Bankowość

  Świetne wsparcie dla firmy ubezpieczeniowej

  Moje ogólne doświadczenia są bardzo pozytywne. Czas i kontrola nad procesami, które zyskałem, są nieocenione. Podoba mi się, że platforma jest bardzo łatwa w obsłudze. Zdecydowanie pozwoliło mi to skrócić czas potrzebny na wypełnienie kwestionariusza SREP. Mogę również łatwo kontrolować status pracy moich członków zespołu, sprawdzać ich postępy i monitorować na bieżąco wydarzenia.

  Recenzent zweryfikowany Ubezpieczenia

  Jesteś niezależnym audytorem wewnętrznym lub pracujesz w niewielkim zespole audytowym?
  Sprawdź AuditStarter od AdaptiveGRC:
  to nowoczesne i proste w obsłudze narzędzie audytowe,
  które pozwoli Ci porzucić Excela na rzecz bardziej efektywnej pracy.

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.