Podejście IRM do zarządzania ryzykiem

Firmy działające w bardzo regulowanych sektorach, takich jak branża farmaceutyczna, branża finansowa, produkcja żywności , są zobowiązane prawnie do zarządzania ryzykiem.

Ponieważ wszystkie działania biznesowe niosą ze sobą element ryzyka, ważne jest, aby organizacje zdefiniowały wszystkie obszary ryzyka, oceniły skalę każdego ryzyka i prawidłowo zarządzały każdym obszarem ryzyka.

Zazwyczaj odbywa się to za pomocą wdrożonego systemu kontroli wewnętrznej i poprzez monitorowania zewnętrznych źródeł ryzyka. Jednakże, wierzymy, że zintegrowane zarządzanie ryzykiem (IRM), trend GRC, jest bardziej skutecznym podejściem, ponieważ łączy wszystkie działania związane z kontrolą wewnętrzną i zarządzaniem ryzykiem w jedną kompleksową metodologię.

Zalecamy, aby wszystkie organizacje, które poważnie traktują zarządzanie ryzykiem, przyjęły podejście IRM.

Czym jest IRM?

IRM skupia się na ryzyku jako fundamencie, na którym buduje się strategię biznesową.

Jako punkt wyjścia, IRM dąży do kompleksowego zdefiniowania wszystkich ryzyk, we wszystkich jednostkach biznesowych, u kluczowych partnerach biznesowych, u dostawców i u zewnętrznych podwykonawcach .

Po zdefiniowaniu wszystkich ryzyk, budowana jest strategia, aby jasno określić ramy kontroli wewnętrznej dla oceny, monitorowania i reakcji na ryzyko. Ważne jest również określenie, w jaki sposób program IRM powinien być komunikowany reszcie organizacji.

Dobrze wdrożone IRM skutecznie spełnia obowiązki organizacji związane z zarządzaniem ryzykiem.

IRM – Widok 360 stopni

Celem IRM jest ograniczenie występowania ryzyka, co jest możliwe dzięki klarownej strategii zarządzania ryzykiem, solidnym ramom kontroli wewnętrznej oraz analizie i wizualizacji danych dotyczących ryzyka.

Analiza danych dotyczących ryzyka powinna zapewnić widok 360 stopni ryzyka. Pozwala to menedżerom ryzyka ocenić potencjalny wpływ każdego ryzyka na organizację jako całość oraz na konkretne obszary, takie jak:

 • finanse
 • podatki
 • prawo

Widząc i rozumiejąc, jakie ryzyka mogą potencjalnie wpłynąć na organizację jako całość oraz na konkretne obszary działalności w organizacji, menedżerowie ryzyka są wyposażeni w lepsze narzędzia do podejmowania świadomych decyzji w celu zarządzania tymi ryzykami.

Komunikowanie IRM w całej organizacji

IRM opiera się na kompleksowym pokryciu ryzykiem i przejrzystości, które łączą trzy obszary:

 • ryzyko technologiczne,
 • ryzyko operacyjne,
 • ryzyko strategiczne.

Wdrożenie programu IRM rozpoczyna się od pełnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia przez zespół zarządzający.

Przejrzystość jest kluczowa dla komunikowania zarządzania ryzykiem interesariuszom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Ważne jest, aby komunikować wszystkie ryzyka zarządowi, kierownictwu, zespołom operacyjnym i innym interesariuszom, wraz z jasnymi wskazówkami dotyczącymi sposobów ich ograniczania. W rezultacie organizacja jako całość buduje lepszy system obrony przed ryzykiem.

Technologia wspierająca IRM

Im większa organizacja, tym bardziej skomplikowane będzie IRM. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego oprogramowania do zarządzania wszystkimi etapami IRM.

Zestaw do zarządzania ryzykiem na platformie AdaptiveGRC zapewnia wszystkie funkcjonalności niezbędne do identyfikacji, szacowania ryzyka i zarządzania nim we wszystkich obszarach działalności organizacji.

Wykorzystanie IRM i dedykowanego narzędzia, takiego jak Adaptive GRC, umożliwia zastosowanie podejści gdzie ryzyko jest w centrum. Jest to zwinna metoda zarządzania ryzykiem w celu zapewnienia całkowitej zgodności z przepisami oraz dużej przejrzystości działania.

Rozwiązania biznesowe

Platforma AdaptiveGRC oferuje szereg modułów ułatwiających zarządzanie działaniami GRC w Twojej firmie.

Pozwól nam dopasować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy. Wypełnij poniższy formularz.
ZAREZERWUJ KONSUTLACJĘ

Usprawnij swoje działania GRC dzięki AdaptiveGRC
Uzyskuj szybsze wyniki.

 • Wypełnij formularz.
 • Nasz konsultant wspólnie z Tobą określi potrzeby Twojej firmy.
 • Zaplanujemy demonstrację produktu, aby pokazać wymagane funkcje.
 • Pozyskamy Twoją opinię i dostosujemy narzędzie do Twoich potrzeb.
Wypełnij formularz

  Administratorem Twoich danych osobowych jest C&F S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności C&F S.A.

  NASZE RECENZJE

  Przeczytaj recenzje, aby dowiedzieć się, co użytkownicy myślą o naszych rozwiązaniach.

  Niezwykle efektywne oprogramowanie GRC w atrakcyjnej cenie

  AdaptiveGRC oferuje dużą elastyczność w obsłudze procesów GRC i audytu. Produkt jest stale rozwijany, a klienci regularnie otrzymują dostęp nowe możliwości i funkcjonalności. Co więcej, cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych produktów na rynku. Zespół wsparcia jest elastyczny i odpowiednio reaguje na potrzeby klientów.

  Sebastian B. Dyrektor Generalny | Bezpieczeństwo komputerowe i sieciowe

  Wszechstronna platforma do zarządzania ryzykiem i zgodnością

  Korzystałem z modułów AdaptiveGRC do zarządzania zgodnością i ryzykiem przez ponad rok. Wdrożenie przebiegło płynnie, a zespół wsparcia zawsze służył pomocą. Szczególnie cenię sobie funkcjonalności oferowane przez AdaptiveGRC – wszystkie procesy GRC są zarządzane za pomocą jednego narzędzia, które korzysta z jednej bazy danych. Narzędzie to pomogło mojej organizacji obniżyć koszty operacyjne i lepiej zrozumieć ryzyka.

  Marcin K. Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji | Usługi finansowe

  Doskonałe narzędzie do kontroli zgodności

  Niesamowite jest to, że dzięki AdaptiveGRC zarządzanie indywidualnymi ocenami można skrócić z dni do minut. Narzędzie umożliwia generowanie raportów dla różnych interesariuszy, zawierających wybrane dane z wyników ocen. Bardzo doceniam możliwość tworzenia list specyfikacji zgodności dla kontraktów z dostawcami czy wewnętrznych działów.

  Jasween K. Zgodność w branży farmaceutycznej

  AdaptiveGRC wspiera firmy ubezpieczeniowe w zarządzaniu ryzykiem i zgodnością

  Używałem AdaptiveGRC do wsparcia procesów zarządzania zgodnością w firmach ubezpieczeniowych, które musiały dostosować się do wymagajacych regulacji branżowych. Używałem też AdaptiveGRC do zarządzania i monitorowania procesów zarządzania danymi po wejściu w życie RODO. Doświadczyłem znacznego wzrostu efektywności w obu przypadkach.

  Recenzent zweryfikowany Ubezpieczenia | Samozatrudnienie

  W nazwie AdaptiveGRC zawiera się wszystko

  Jak sugeruje nazwa, AdaptiveGRC to kompleksowe rozwiązanie GRC, które można dostosować do organizacji z różnych branż i różnej wielkości. Zespół AGRC wykonał znakomitą pracę, projektując i tworząc najlepsze w swojej klasie rozwiązanie GRC, które odpowiada na wyzwania dzisiejszego niepewnego i szybko zmieniającego się globalnego klimatu biznesowego. Współpraca z zespołem AGRC była przyjemnością, a wsparcie, które zapewnili, było wyjątkowe.

  D Scott C. Rozwój Biznesu | Biotechnologia

  Instytucje finansowe mogą znacznie skorzystać na AdaptiveGRC

  Cieszę się, że mogę używać AdaptiveGRC w mojej pracy. To dedykowane rozwiązanie jest bardzo pomocne każdemu, kto musi wypełnić kwestionariusz SREP. Dodatkowy czas, który zyskałem, był bezcenny. Design platformy również bardzo mi się podoba. Prostota użytkowania jest dużym plusem. Dzięki możliwości porównywania formularzy z poprzednich lat, mogłem skrócić czas potrzebny na wypełnienie nowego kwestionariusza. Ponadto, mogę monitorować postępy osób zaangażowanych w proces.

  Anna C. Szef Zespołu ds. Przestępstw Finansowych | Bankowość

  Świetne wsparcie dla firmy ubezpieczeniowej

  Moje ogólne doświadczenia są bardzo pozytywne. Czas i kontrola nad procesami, które zyskałem, są nieocenione. Podoba mi się, że platforma jest bardzo łatwa w obsłudze. Zdecydowanie pozwoliło mi to skrócić czas potrzebny na wypełnienie kwestionariusza SREP. Mogę również łatwo kontrolować status pracy moich członków zespołu, sprawdzać ich postępy i monitorować na bieżąco wydarzenia.

  Recenzent zweryfikowany Ubezpieczenia

  Jesteś niezależnym audytorem wewnętrznym lub pracujesz w niewielkim zespole audytowym?
  Sprawdź AuditStarter od AdaptiveGRC:
  to nowoczesne i proste w obsłudze narzędzie audytowe,
  które pozwoli Ci porzucić Excela na rzecz bardziej efektywnej pracy.

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.