Zasady zarządzania ryzykiem

Zarządzanie ryzykiem przedsiębiorstwa to złożony i wielowymiarowy proces, obejmujący nie tylko operacyjne aspekty organizacji. W celu efektywnego wdrożenia polityki skutecznego zarządzania ryzykiem (ERM) i zapewnienia świadomości ryzyka w całej organizacji stosuje się różnorodne narzędzia i techniki zarządzania ryzykiem. Ważne jest, aby rozważyć, w jaki sposób każde narzędzie spełnia normy opracowane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

ISO 31000 to zbiór standardów dotyczących zarządzania ryzykiem. Zapewnia zasady i wytyczne, które pomagają firmom budować efektywne systemy zarządzania. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) zaleca, aby system zarządzania ryzykiem firmy opierał się na zestawie zasad. Według ISO, system powinien:

 • Konsolidować wyniki we wszystkich jednostkach i umożliwiać dokładne porównania,
 • Wykorzystywać istniejące kontrole do nowo zidentyfikowanych ryzyk, zamiast je duplikować,
 • Opracowywać plany działania zgodnie z kontrolami i ryzykami.

Rekomendacje niecertyfikowane

ISO 31000 to ramy, które mogą być wykorzystywane przez dowolną organizację, w tym mniejsze, niezależnie od branży. Jego użycie może pomóc firmom poprawić identyfikację szans i ryzyk oraz skutecznie alokować i wykorzystywać zasoby do zarządzania ryzykiem. Jednak standard ISO 31000 nie stanowi podstawy do certyfikacji. Jest to zbiór zasad i wytycznych, dobrych praktyk, które można zastosować w celu ustalania (projektowania), wdrażania, utrzymywania i doskonalenia skuteczności procesu zarządzania ryzykiem w organizacji. Warto zapoznać się z pełnymi informacjami na temat ISO 31000 na stronie internetowej Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej, aby w pełni zrozumieć korzyści z jego zaleceń.

Wszystko po kolei

Wybór narzędzia zarządzania ryzykiem, które firma będzie stosować do poprawy swoich procesów zarządzania ryzykiem, nie jest prostym zadaniem. Dzięki normom opracowanym przez ISO, organizacje są wyposażone w jeden kluczowy początkowy zbiór kryteriów, który znacznie ułatwia wybór.

W skrócie, narzędzia i techniki zarządzania ryzykiem powinny przestrzegać ustanowionych zasad Zarządzania Ryzykiem zawartych w ISO 31000 i wspierać uniwersalny model, ujednolicone standardy i metodologie. Zgodność z globalnie akceptowanymi standardami i zasadami zarządzania ryzykiem jest absolutną koniecznością dla najlepszego oprogramowania do zarządzania ryzykiem i zgodnościa (GRC).

Rozwiązania biznesowe

Platforma AdaptiveGRC oferuje szereg modułów ułatwiających zarządzanie działaniami GRC w Twojej firmie.

Pozwól nam dopasować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy. Wypełnij poniższy formularz.
ZAREZERWUJ KONSUTLACJĘ

Usprawnij swoje działania GRC dzięki AdaptiveGRC
Uzyskuj szybsze wyniki.

 • Wypełnij formularz.
 • Nasz konsultant wspólnie z Tobą określi potrzeby Twojej firmy.
 • Zaplanujemy demonstrację produktu, aby pokazać wymagane funkcje.
 • Pozyskamy Twoją opinię i dostosujemy narzędzie do Twoich potrzeb.
Wypełnij formularz

  Administratorem Twoich danych osobowych jest C&F S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności C&F S.A.

  NASZE RECENZJE

  Przeczytaj recenzje, aby dowiedzieć się, co użytkownicy myślą o naszych rozwiązaniach.

  Niezwykle efektywne oprogramowanie GRC w atrakcyjnej cenie

  AdaptiveGRC oferuje dużą elastyczność w obsłudze procesów GRC i audytu. Produkt jest stale rozwijany, a klienci regularnie otrzymują dostęp nowe możliwości i funkcjonalności. Co więcej, cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych produktów na rynku. Zespół wsparcia jest elastyczny i odpowiednio reaguje na potrzeby klientów.

  Sebastian B. Dyrektor Generalny | Bezpieczeństwo komputerowe i sieciowe

  Wszechstronna platforma do zarządzania ryzykiem i zgodnością

  Korzystałem z modułów AdaptiveGRC do zarządzania zgodnością i ryzykiem przez ponad rok. Wdrożenie przebiegło płynnie, a zespół wsparcia zawsze służył pomocą. Szczególnie cenię sobie funkcjonalności oferowane przez AdaptiveGRC – wszystkie procesy GRC są zarządzane za pomocą jednego narzędzia, które korzysta z jednej bazy danych. Narzędzie to pomogło mojej organizacji obniżyć koszty operacyjne i lepiej zrozumieć ryzyka.

  Marcin K. Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji | Usługi finansowe

  Doskonałe narzędzie do kontroli zgodności

  Niesamowite jest to, że dzięki AdaptiveGRC zarządzanie indywidualnymi ocenami można skrócić z dni do minut. Narzędzie umożliwia generowanie raportów dla różnych interesariuszy, zawierających wybrane dane z wyników ocen. Bardzo doceniam możliwość tworzenia list specyfikacji zgodności dla kontraktów z dostawcami czy wewnętrznych działów.

  Jasween K. Zgodność w branży farmaceutycznej

  AdaptiveGRC wspiera firmy ubezpieczeniowe w zarządzaniu ryzykiem i zgodnością

  Używałem AdaptiveGRC do wsparcia procesów zarządzania zgodnością w firmach ubezpieczeniowych, które musiały dostosować się do wymagajacych regulacji branżowych. Używałem też AdaptiveGRC do zarządzania i monitorowania procesów zarządzania danymi po wejściu w życie RODO. Doświadczyłem znacznego wzrostu efektywności w obu przypadkach.

  Recenzent zweryfikowany Ubezpieczenia | Samozatrudnienie

  W nazwie AdaptiveGRC zawiera się wszystko

  Jak sugeruje nazwa, AdaptiveGRC to kompleksowe rozwiązanie GRC, które można dostosować do organizacji z różnych branż i różnej wielkości. Zespół AGRC wykonał znakomitą pracę, projektując i tworząc najlepsze w swojej klasie rozwiązanie GRC, które odpowiada na wyzwania dzisiejszego niepewnego i szybko zmieniającego się globalnego klimatu biznesowego. Współpraca z zespołem AGRC była przyjemnością, a wsparcie, które zapewnili, było wyjątkowe.

  D Scott C. Rozwój Biznesu | Biotechnologia

  Instytucje finansowe mogą znacznie skorzystać na AdaptiveGRC

  Cieszę się, że mogę używać AdaptiveGRC w mojej pracy. To dedykowane rozwiązanie jest bardzo pomocne każdemu, kto musi wypełnić kwestionariusz SREP. Dodatkowy czas, który zyskałem, był bezcenny. Design platformy również bardzo mi się podoba. Prostota użytkowania jest dużym plusem. Dzięki możliwości porównywania formularzy z poprzednich lat, mogłem skrócić czas potrzebny na wypełnienie nowego kwestionariusza. Ponadto, mogę monitorować postępy osób zaangażowanych w proces.

  Anna C. Szef Zespołu ds. Przestępstw Finansowych | Bankowość

  Świetne wsparcie dla firmy ubezpieczeniowej

  Moje ogólne doświadczenia są bardzo pozytywne. Czas i kontrola nad procesami, które zyskałem, są nieocenione. Podoba mi się, że platforma jest bardzo łatwa w obsłudze. Zdecydowanie pozwoliło mi to skrócić czas potrzebny na wypełnienie kwestionariusza SREP. Mogę również łatwo kontrolować status pracy moich członków zespołu, sprawdzać ich postępy i monitorować na bieżąco wydarzenia.

  Recenzent zweryfikowany Ubezpieczenia

  Jesteś niezależnym audytorem wewnętrznym lub pracujesz w niewielkim zespole audytowym?
  Sprawdź AuditStarter od AdaptiveGRC:
  to nowoczesne i proste w obsłudze narzędzie audytowe,
  które pozwoli Ci porzucić Excela na rzecz bardziej efektywnej pracy.

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.